Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


et:wd:administraatorile:dokumentide_avalikustamine

Export page to Open Document format

Dokumentide avalikustamine kodulehel

Milleks?

Dokumendiregistri avaliku liidese kaudu on võimalik kõigil interneti kasutajatel tutvuda dokumendiregistris avalikuks märgitud dokumentidega. WD avalik liides vastab avaliku teabe seaduse nõuetele.

Dokumendi kohta kuvatakse:

  • valitud andmeväljad;
  • piirangute plokk (piirangu puudumisel on märgitud sõna „Avalik“. Piirangu olemasolul kuvatakse piirangu kehtivusaeg, piirangu määramise alus ning nimeliselt piirangu kehtestaja);
  • dokumendiga seotud dokumendid;

Seoste plokki on võimalik seadistada ka nii, et seda avalikus liideses ei kuvataks (pöörduge selleks IT-administraatori poole). Avalikustamiseks tuleb seadistada eraldi sarjad, tüübid/alamtüübid ja väljad.

Kuidas seadistada?

Avalikustamiseks tuleb läbida järgmised etapid:

  1. Looge uus grupp, näiteks nimega “Minuasutusenimi avalik”. Kindlasti tuleb grupi loomisel linnutada “On avalik” väli. Vt uue grupi lisamist siit.
  2. Iga avalikustamisele kuuluva sarja juures lisage avalikustamise grupp (“Minuasutusenimi avalik”) sarja lugemisõigusesse.
  3. Avage tüübihaldus. Valige ülamenüü “Haldamine” → “Töölaua admin” → “Tüübid”. Avalikustatavatel peatüüpidel ja selle alamtüüpidel linnutage “On avalikustatav” väli. Vt tüübihalduse seadistusi siit.
  4. Iga konkreetse tüübi ja alamtüübi all määrake, millised alusväljad ja väljad kodulehel kuvatakse. Avalikustamist vajavate andmeväljade juures linnutage „On avalikustatav“. Vt väljade seadistusi siit.

Täiendavalt on võimalik väli märkida ka piiratavaks (väli “On piiratav”), mis tähendab, et kui dokumendil on registreerimisel märgitud piirangute plokis piirang, siis seda välja kodulehel ei kuvata. Kõige enam kasutatakse seda täiendust faili väljade piiramisel. Kuna alates 01.01.2009 on avaliku teabe seaduse järgi riigiasutusel kohustus avalikustada juurdepääsupiiranguta elektroonilised dokumendid, siis sellisel juhul kui piirangut dokumendile ei märgita, on fail kodulehel avalik ja kui piirang märgitakse, faili kodulehel ei kuvata (s.t fail on piiratud).

Kindlasti tuleks avalikku liidest enne kodulehele üles panemist kontrollida. Seda saate teha andmetüübihaldusest, kus „On avalikustatav“ välja juurest leiate lingi „Tüübi avalik kasutajaliides“.

Dokumentide avalikustamise kohta leiate rohkem infot:

Piirangud

Tagasi administraatori juhendi avalehele

et/wd/administraatorile/dokumentide_avalikustamine.txt · Viimati muutnud: 2019/08/08 02:06 (väline muutmine)