Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


wd:administraatorile:link

Export page to Open Document format

Staatiline andmetüüp: Link

Alates WD versioonist5.4.2 - 17.04.2018

Milleks?

Staatiline andmetüüp „Link“ on mõeldud kataloogipuusse linkide süsteemi loomiseks. Link võib viidata nii välisele (nt kodulehel) kui ka sisemisele (WD-s) ressursile.

Lingi juures saab määrata nimetuse, URL-i, kas avada uues aknas / tab-is ja nimekirjas kuvamise värvid.


Kuidas seadistada?

Vali „Lisa uus“ → „Link“. Lisamiseks / muutmiseks peab olema kas vähemalt üksuse adminn või siis kuuluma töölaua gruppi „Linkide haldurid“. Töölaual saab analoogiliselt uudiste jm halduritele määrata ka linkide haldurite gruppi, mis annab õiguse linke lisada / muuta.

Tulenevalt sellest, et menüüde süsteem ei võimalda „VÕI“ tingimusega filtreid, siis kui on töölaual määratud linkide haldurite grupp, siis peavad ka adminnid sellesse gruppi kuuluma, muidu nad seda menüüs ei näe. Kui linkide haldurite grupp tehakse töölaual tühjaks, siis pannakse automaatseks nõudeks üksuse adminn tagasi.

Linkide lisamiseks / muutmiseks on vaja lisaks kirjutamise õigust, nägemiseks on vaja lugemise õigust

Otsida saab linke „Otsi“ → „Objekt“ kaudu. Võttes nt tüübiks „Link“ või siis lingi nime järgi. Selle viimase järgi saab ka globaalsest otsingust otsida.

Kui võtta WD-s link failile nt dünaamilise tüübi vormilt või siis „Lisa uus“ → „Fail“ lisatud faili vormilt ning selle lingi lõppu panna „&cont_type=view“, siis ta üritab faili allalaadimise asemel brauseris kuvada. Töötab nt PDF-ide puhul. See, mille puhul töötab sõltub brauserist, pluginatest jne.

Tagasi administraatori juhendi avalehele

wd/administraatorile/link.txt · Viimati muutnud: 2019/08/08 02:06 (väline muutmine)