Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


et:wd:tavakasutajale:kolmanda_osapoole_allkirjastamise_lahendus_kasutamine

Export page to Open Document format

Kolmanda osapoole allkirjastamise lahenduse kasutamine

Milleks?

Webdesktopis on võimalik iga dokument e-posti teel jagada välise osapoolega (klient, lepingupartner, töövõtja jne) seejuures määrates kas väline osapool saab dokumenti ainult lugeda või ka allkirjastada, samuti kas ligipääsuks nõutakse ID-kaarti/Mobiil-ID-d (sellisel juhul tuleb sisetada osapoole kontaktisiku isikukood) või genereeritakse unikaalne ligipääsuvõti. Lisaks saate piirata jagatavaid metaandmevälju, määrata osapoole IP aadressile piiranguid ja samuti ligipääsule üldise ajalise piirangu panna. Juba tehtud jagamisi muuta ei saa, küll saab neid kustutada. Osapoole kõigi tegevuste kohta saab dokumendi jagaja e-posti teel teavituse.

Kuidas kasutada?

 1. Klõpsake dokumendi ülaosas asuvas nuppude reas „Jaga“ nuppu.
 2. Teid viiakse dokumendi jagamise aknasse, kus saate teha järgnevad valikud:
  1. saate valida, kas kolmas osapool saab dokumendiga ainult andmeväljadega tutvuda („Vaatamiseks“) või saab ka faili allkirjastada („Allkirjastamiseks“);
  2. kas WD-i jõudmine nõuab kasutajalt autentimist („ID-kaardiga“/“Mobiil-ID-ga“) või mitte („Autentimata“);
  3. missugustelt väljadelt soovite infot jagada;
  4. kas dokument on aktiivne jagamiseks;
  5. kas ainult ühelt IP-aadressilt saadakse dokumenti avada või mitmelt;
  6. mis ajavahemikus on võimalik linki avada;
  7. E-posti aknas saate seadistada, millisele e-postiaadressile dokument saadetakse („Kellele“), missuguselt e-postiaadressilt („Kellelt“) ning mis on e-kirja teemaks („Teema“) ning sisuks („Sisu“);
  8. teavituste osas on võimalik seadistada, kas teile kui jagajale saadetakse automaatteavitus, kui kolmas osapool avab e-kirja ja/või avab faili ja/või allkirjastab dokumendi.
 3. Pärast dokumendi jagamise akna täitmist vajutage „Salvesta“ nuppu, misjärel saadetakse käsundisaajale e-postiteavitus.
 4. WD-i kande lõpus asuvast jagamise plokist näete, kas jagamise teavitus on süsteemist välja saadetud.

Mida näeb kolmas osapool?

 1. Kolmandale osapoolele jõuab järgmine e-posti teade (sõnumi sisu sõltub WD-s koostatud jagamisteatest):
 2. Link tuleb kopeerida veebibrauseri aadressiribale.
 3. Juhul kui jagamisel on seadisatud kolmanda osapoole isiku atentimine, avaneb vastavalt autentimisvalikule (ID-kaart/Mobiil-ID) järgmine aken: ID-kaardiga autentimisel tuleb sisestada ID-kaardi PIN1 kood.
 4. Avaneb jagatud dokumendi vaatamisaken:
  1. Juhul kui dokument on jagatud allkirjastamiseks, kuvatakse failireal „Lisa allkiri“ nuppu. Kui dokumendile on antud ainult vaatamisõigus, siis puudub allkirjastamise nupp.
  2. Vajadusel saab kolmas osapool lisada kommentaari dokumendi kohta. Kommentaari kohta kuvatakse kuupäev, kellaaeg ning IP-aadress.

Tagasi administraatori juhendi avalehele

et/wd/tavakasutajale/kolmanda_osapoole_allkirjastamise_lahendus_kasutamine.txt · Viimati muutnud: 2019/08/08 02:06 (väline muutmine)