Töölaua avalehe üldtutvustuse leiate tavakasutaja juhendist. Järgnevalt anname ülevaate töölaua avalehe võimalikest administreerimistegevustest.
Töölaua administraator saab kõikide kasutajate ülaribade puhul seadistada järgmist:
Töölaua avalehe plokkide asetus on vaikimisi eelhäälestatud konfiguratsioonis ning seda saab muuta IT-administraator.
Töölaual paikneb enamus kasutaja jaoks olulisest informatsioonist. Eritüübilised andmed on jaotatud vastavatesse plokkidesse ning need võivad kasutajatel erineda sõltuvalt neile määratud rollidest/õigustest või terve asutuse süsteemi häälestustest. Töölaua ülemisel vasakul äärel on näha hetkel aktiivne asukoht puus (e milline puu kataloog on hetkel aktiivne) ja paremas äärel paiknevad süsteemi menüüd (Otsi, Lisa uus,Haldamine).
DVK kaudu saabunud ja registreerimata dokumentide loetelu. Kuvatakse ainult vastavat õigust omavatele kasutajatele (DVK registreerijate grupis olevatele kasutajatele).
Kasutajale määratud ühekordsed tööülesanded, mis ei ole seotud dokumentide menetlemisega. Näiteks “printerisse paberi lisamine”. Lisatakse menüüst “Lisa uus” → “Ülesanne”
Sama, mis eelmises punktis, kuid tähtaja ületanud ülesanded (värvuvad punaseks).
Kalendrisse lisatud sünnipäeva tüüpi sündmused, mis kuvatakse 3 päeva enne sünnipäeva saabumist.
Kõik kalendrisündmused, mis on teie kasutajaga seotud. Kuvatakse 1 nädal enne tähtaja saabumist.
Lingid tihedamini kasutatavatele veebilehtedele. Võivad olla nii WD sisesed (näiteks salvestatud otsingud) kui ka või välised veebilehed.
Viimati lisatud 10 dokumenti või objekti.
Dokumendid, mis on kasutajale suunatud menetlemiseks.
Selles plokis kajastatakse neid menetlusi, mis kasutaja on ise lisanud või mida ta soovib jälgida nt oma alluvatele saadetud tööülesannete jälgimine. Neid suunamisi saab avalehelt eemaldada vastava nupuga (“Eemalda avalehelt valitud”).
Täitmistähtajaga dokumendid, mis on tähtajaks vastamata.
Asutusesisesed uudised.
Ajaleht Postimees uudised.
Kuna puu pole ettenähtud igapäevaseks kasutamiseks, vaid tegemist on pigem süsteemi administreerimise abivahendiga, siis võib tekkida vajadus sulgeda puu tavakasutajate jaoks.
Menüüd on koondatud töölaua ülemisse parempoolsesse ossa. Sõltuvalt kasutatavast moodulist võib menüüde koosseis varieeruda, kuid tavaliselt on kuvatud kolm põhitegevuse menüüd:
Kui olete otsi menüü abil välja filtreerinud otsingutulemused või avanud haldamise menüü kaudu mõne dokumendiregistri, siis seda vaadet nimetatakse menüüst avanevaks nimekirjavaateks. Võrdle ka Nimekirjavaade (struktuuripuust avanev)
Vaikimisi kuvatakse objekte ikoonidena, kus menüü avaneb hiire paremkliki peale.
Enim kasutatav on nimekirjavaade.
Vt siit, kuidas määrata dünaamiliste andmetüüpide puhul, milliseid välju kuvatakse nimekirjavaates.