Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


wd:administraatorile:kolmanda_osapoole_allkirjastamise_seadistamine

Export page to Open Document format

Kolmanda osapoole allkirjastamise lahenduse seadistamine

Alates WD versioonist5.0.2
Uuendatud23.04.2015

Milleks?

  • Webdesktopis on võimalik iga dokument e-posti teel jagada välise osapoolega (klient, lepingupartner, töövõtja jne) seejuures määrates kas väline osapool saab dokumenti ainult lugeda või ka allkirjastada.
  • Seadistamisvõimalus, kas ligipääsuks nõutakse ID-kaarti/Mobiil-ID-d (sellisel juhul tuleb sisestada osapoole kontaktisiku isikukood) või genereeritakse universaalne ligipääsuvõti (isikukoodi ei küsita, allkirjastada saavad kõik, kes teavad linki).
  • Saate piirata jagatavaid metaandmevälju.
  • Võimalik määrata osapoole IP aadressile piiranguid.
  • Ligipääsule üldise ajalise piirangu määramine.
  • Juba tehtud jagamisi muuta ei saa, küll saab neid kustutada.
  • Osapoole kõigi tegevuste kohta saab dokumendi jagaja e-posti teel teavituse.

Kuidas seadistada?

NB! Jagamisfunktsionaalsus tuleb eelnevalt lasta konfiguratsioonifailist sisse lülitada. Seda tegevust teostab WebDesktopi kasutajatugi.

Kui soovitakse jagamislahendust seadistada alamtüübil ning jagatavad väljad on tuletatud, siis peab olema ka peatüübi üldistes seadetes märgitud „On jagatav“ ning peatüübi väljad seadistatud „On jagatav“.

  1. Andmetüüp tuleb esmalt märkida jagatavaks. Selleks tee linnuke „On jagatav”
  2. Väljade juures tuleb määrata eraldi, milliseid välju soovitakse jagada. Selleks tuleb teha välja juures linnuke „ On jagatav”. Näiteks kui soovite jagada allkirjastatud faili välja siis tuleb välja seadistustes teha linnuke „On jagatav”.
  3. (WD 5.4.6 - 09.10.2018) Mitme faili väljal on võimalus seadistada „Faile saab laadida jagamisel“, mis tähendab, et autenditud kasutajal on võimalus tutvuda sellel väljal olevate failidega ning lisada faile juurde.

Kes saab jagada?

Alati saavad kandeid jagada kõik administraatorid.

Minimaalne õigus, kes tavakasutajatest saavad kannet jagada, sätestatakse konfiguratsioonis (muutuja „WEBDK_SHARING_ADD_RIGHT“). Vaikimisi on määratud minimaalseks õiguseks kirjutamisõigus, st, kui tavakasutajal on kandele kirjutamise õigus, siis on kandel olemas nupp „Jaga“. Soovi korral saate seadistust muuta konfiguratsiooni muutmise liidesest.

(WD 5.2.2 - 11.04.2016) Täiendavalt on võimalik määrata töölauale jagajate gruppi, kellel on alati õigused dokumente välja jagada. Jagajate gruppi saab töölaua administraator seadistada töölaua moodulist.

Kuidas kasutada?

wd/administraatorile/kolmanda_osapoole_allkirjastamise_seadistamine.txt · Viimati muutnud: 2019/08/08 02:06 (väline muutmine)