Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


wd:administraatorile:dvk:riha

Asutuse registreerimine RIHA-s ning DVK-ga liitumineLiitumistaotluse esitajal peab olema volitus asutuse esindamiseks (nt kirje äriregistris B kaardil, asutuse juhi poolt allkirjastatud volikiri).

 1. Sisenege ID-kaardiga RIHAsse https://riha.eesti.ee
 2. Klõpsake avalehel lingile „Taotlus asutuse/ettevõtte liitumiseks RIHA-ga“ või RIHA rakenduse alaribal vasakus servas olevale lingile „Liitu RIHAga“
 3. Täitke avanenud liitumistaotluse vorm, kus asutuse RIHA halduriks võite määrata asutuse IT juhi või iseenda. Kindlasti peaks tegemist olema asutuse esindajaga. Esitades taotlust volituse alusel, lisage taotlusele kindlasti ka digiallkirjastatud volikiri.
 4. Vajutage nupule „Allkirjasta taotlus Digi-ID/ID-kaardiga“.

Asutus on RIHAs registreeritud siis, kui taotlus on Riigi Infosüsteemi Ameti poolt rahuldatud (taotluse esitanud isikule saabub sellekohane teade e-postiga).

Rohkem RIHA juhendeid leiab siit

Kontaktisiku määramine

Kontaktisikuks määratud volitatud isik omab õigust asutuse nimel täita ja esitada X-tee liitumise avalduse ning häälestada X-tee server. Reeglina on volitatud isikuks Webware OÜ töötaja, v.a. kui turvaserver asub teie juures ning seda administreerib asutus ise.

Volitatud isiku määramiseks:

 1. Sisenege ID-kaardiga RIHAsse https://riha.eesti.ee
 2. Rakenduse ülaribal paremas servas kuvatakse roll, millega RIHA kasutate. Esmakordsel RIHAsse sisenemisel on rolliks „teie nimi (isikukood)”. Klõpsake rolli nimetusel ning avanevast pealisaknast valige roll, millele teile on antud asutuse RIHA halduri õigus.
 3. Töölaual klõpsake lingile „Asutused“ ja seejärel esindatava asutuse nimel
 4. Klõpsake lingil „Kontaktisikud” (lingi puudumisel valige õige roll)
 5. Vajutage nupule “Lisa kontaktisik” (nupu puudumisel valige õige roll)
 6. Väljale “Ametikoht (otsige isiku nime järgi)” sisestage “klemens-augustinus kasemaa” ning vajutage “Otsi” (kui teie asutus administreerib turvaserverit ise või rendib turvaserveri teenust mujalt kui Webware OÜ, sisestage teine kontaktisik)
 7. Valige “Rakenduse administraator – osaühing Webware (Klemens-Augustinus Kasemaa)” (kui turvaserverit Haldab Webware)
 8. Kontaktisiku tasemeks valige „Operatiivne“, vajutage nupule „Salvesta“
 9. Kerige vormi allapoole jaotiseni „Õigused“, kus rollide “Asutuse X-tee süsteemiülem” ja “Turvaserveri administraator” juures klõpsake „+“- märgile ning vajute nupule „Salvesta“

DVK liitumine

Liitumiseks tuleb täita DVK liitumise avaldus.

Rohkem lisainfot DVK liitumisega seoses: https://www.ria.ee/ee/dvk-liitumine.html

WD-i häälestamine

WebDesktopi häälestamisel abistab ja juhendab Teid meie kasutajatugi, kellega võtke ühendust, kui kõik eelnevad tegevused on teostatud. Vt DVK häälestamist siit...

Tagasi administraatori juhendi avalehele

wd/administraatorile/dvk/riha.txt · Viimati muutnud: 2019/08/08 02:06 (väline muutmine)