Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


wd:administraatorile:andmetüübihaldus:mitmerealine_tekst

Export page to Open Document format

Mitmerealine tekst

Milleks?

Pika teksti sisestamiseks.

Kuidas seadistada?

Vaata väljade üldiseid seadistusvõimalusi siit.

Vaikimisi väärtuse seadistamine ja kasutamine

Mitmerealise teksti väljale võib seadistada nt andmetüübi-põhist e-kirja kaaskirja, mida saab kasutada otse DHS-st väljuvate e-kirjade saatmisel. Alates (WD 5.1.1 - 18.06.2015) on võimalik seadistada mitmerealise tekstiväljale reavahetustega vaikimisi väärtust.

 1. Lisage mitmerealine tekstiväli / avage mitmerealise tekstivälja seadistused ning „Vaikimisi väärtus“ väljale sisestage e-kirja kaaskiri
  • E-kirja kaaskirja välja võib väljade järjekorras seadistada kõige esimeseks, sellisel juhul kuvatakse seda välja ka e-posti saatmise aknas sisulahtris kõige esimesena.
  • Dokumendi lisamise vormile tekib e-kirja kaaskirja väli, kuid selle võib üldse ära peita, et see dokumendi registreerimisel üleliigseks infoks poleks. Seda on võimalik seadistada "Ainult lugemiseks" sätte abil või siis väljapõhiste õigustega.
 2. E-kirja koostamisel näidatakse sisulahtris e-kirja kaaskirja teksti.

Plokk "Välimus"

 • Laius - kuvatava välja laius;
 • Ridade arv - välja ridade arv;
 • HTML-formaat - väljale sisestatud teksti on võimalik vormindada. NB! HTML-formaati saab kasutada ainult siis, kui tüübi juures ei kasutata trükimalle.
 • Märgistamine;
 • Väljad onLoad, onSubmit, onChange, onFocus, onBlur, onKeyUp ning HTML atribuudid - JavaScripti sündmuste defineerimine eriarenduste tarbeks.

Tagasi administraatori juhendi avalehele

wd/administraatorile/andmetüübihaldus/mitmerealine_tekst.txt · Viimati muutnud: 2019/08/08 02:06 (väline muutmine)