Kasutaja tarvikud

Lehe tööriistad


wd:administraatorile:andmetüübihaldus:märksõnad

Export page to Open Document format

Märksõnad

Milleks?

Märksõnade abil saavad süsteemi kõik kasutajad soovitud kandeid sobivate sõnade abil märgistada, et need oleksid kergemini leitavad. Märksõnu saab kasutada nii dokumendiliikide otsingutes kui üldises objekti otsingus. Märksõnad salvestatakse klassifikaatorisse läbivalt väikeste tähtedega, sest muidu tekivad dubleerivad märksõnad tulenevalt erinevatest kirjapiltidest.

Kuidas seadistada?

  1. Lisage andmetüübile väli „Märksõnad“.
  2. Kontrollige, kas klassifikaatorite hulgas on olemas „Märksõnad“. Kui pole, siis konsulteerige WebDesktopi kasutajatoega.
  3. Administraator võib klassifikaatorisse märksõnu ise lisada ja neid sealt eemaldada, üldjuhul tekivad märksõnad igapäevasel kasutamisel (vt täpsemalt allpool olevast kirjeldusest).

Vaata väljade üldiseid seadistusvõimalusi siit.

Plokk "Välimus"

Puudub.

Kuidas kasutada?

Märksõna lisamine/muutmine

Märksõnad on süsteemis salvestatud klassifikaatorina „Märksõnad“, mis tähendab, et neid saab lisada ja muuta klassifikaatorite haldusliides kaudu. Uue märksõna saab lisada ka otse dokumendi lisamise või muutmise vormilt - süsteem otsib sisestamisel märksõna vastavalt sisestatud tähemärkidele ja kui vastet ei leita, saate lisada uue märksõna. Selleks tuleb sõna lõppu panna koma („,“). Märksõna kustutamiseks andmeväljalt tuleb see ristile vajutades eemaldada või kustutada klaviatuurilt klahviga „Backspace“.

Märksõna abil otsimine ülaribalt

Märksõnastatud dokumendi otsimiseks sisesta ülaribal asuvasse otsingulahtrisse ! ning selle järgi märksõna nt „!oluline

Tagasi administraatori juhendi avalehele

wd/administraatorile/andmetüübihaldus/märksõnad.txt · Viimati muutnud: 2019/08/08 02:06 (väline muutmine)